22 آذر 1398

En |

بازدید میدانی اعضای کارگروه مخاطرات زلزله،لغزش و لایه های زمین،ابنیه، ساختمان و شهرسازی از روستاهای در معرض لغزش خراسان شمالی

بازدید میدانی اعضای کارگروه مخاطرات زلزله،لغزش و لایه های زمین،ابنیه، ساختمان و شهرسازی از روستاهای در معرض لغزش خراسان شمالی

تاریخ انتشار: 1398/05/20|   بازدید: 37 |  print

  معاون مهندسی و ساخت  راه و شهرسازی خراسان شمالی از بازدید میدانی اعضای کارگروه مخاطرات زلزله، لغزش و لایه های زمین، ابنیه، ساختمان و شهرسازی از روستاهای در معرض لغزش شامل  گلی ، عرب و نرگسلو خبر داد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان شمالی ، علی علیمردانی گفت: بازدید صورت گرفته پس از ارسال درخواست اداره کل بنیاد مسکن در خصوص ارائه نظر و راهکارهای حل موضوع به کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: رانش رخ داده در روستاهای بازدید شده از جمله روستای گلی، عرب و نرگسلو به دلیل  حركت آرام و يكنواخت تودة خاك و سنگ روى شيب دامنه رخ داده است.  اين پديدة زمين شناسى، در گسترة نسبتا بزرگی باعث ريزش قطعات و بلوك ههاى سنگى و خاکی، تخريب عميق شيب ها و آسیب به ساختمان های هم جوار در برخی از نقاط گردیده است.

معاون مهندسی و ساخت بیان کرد: در صورتی که تمهیدات لازم توسط متولیان امر صورت نگیرد قطعا در نقاط دیگر روستاهای مذکور خصوصا روستای گلی شاهد این پدیده خواهیم بود.

منبع:

اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی خراسان شمالی

 

 

 

 

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد